Základní postup pro řešení absence žáka ZŠ v Edookitu

nahlášení absence žáka do 3 kalendářních dnů od počátku absence formou avíza v Edookitu
Docházka - Hlášení dopředu po dnech

nejpozději v den příchodu žáka po absenci do školy zákonný zástupce zadá do Edookitu omluvenku včetně důvodu absence
např. Docházka - Zpětné omlouvání

absence na 1 den nebo na část dne (např. návštěva lékaře) je řešena formou avíza v Edookitu
Docházka - Hlášení dopředu po dnech / Hlášení dopředu po hodinách (volba dle aktuální situace)
V těchto případech je avízo považováno za omluvenku, není třeba zpětné omlouvání.

odchod žáka ze školy během vyučování (oznámení formou avíza v Edookitu)
Pokud v avízu zákonný zástupce neuvede, že si žáka vyzvedne ve škole osobně, přebírá za něj odpovědnost v čase avizovaném pro odchod ze školy.

omlouvání v Tv/plavání - pokud žák necvičí (je po nemoci, nachlazený apod.)

a) jde o poslední hodinu -> rodič pošle avízo o absenci s důvodem a poznámkou, že žák může jít domů sám (pokud poznámka nebude uvedena, žák zůstává ve škole)

b) nejde o poslední hodinu -> rodič pošle přes Edookit zprávu vyučujícímu Tv/plavání, ve které uvede důvod, proč žák nemůže cvičit/plavat
např. Schránka - Příjemci (pro výběr daného vyučujícího, lze vybrat více příjemců dané zprávy)

Omlouvání absence dítěte v MŠ

Avízo o absenci:

Pokud víte, že bude dítě chybět celý den nebo více dní za sebou (rodinné důvody, návštěva lékaře, nemoc) zašlete informaci o plánované absenci. Tato avíza lze zanést do "rozvrhu" po jednotlivých dnech dopředu. Vzdělávání ve školce je rozděleno do dvou částí, a to dopolední blok a odpolední blok. Omlouváte v obou částech. Omlouvat lze i pouze jednu část, například pokud víte, že dítě odpoledne ve školce nebude.

Omluvenka

Na avízo o o absenci může učitelka reagovat zapsáním absence dítěte dopředu, nebo může vyčkat, zda bude dítě skutečně chybět. Po zapsání absence do systému se Vám zobrazí v části k vyřízení, zde ji zpětně omluvíte