Školní informační program Edookit pro MŠ

Vážení rodiče,

v průběhu března bude zavedeno používání školního informačního systému Edookit i pro mateřskou školu.

Prostřednictvím tohoto portálu získají rodiče veškeré informace týkající činnosti svých dětí. Přehled školních akcí, přehled absence (s možností omlouvání), úložiště pro případné domácí vzdělávání, možnost snadné komunikace s vyučujícími aj.

Na vámi sdělenou emailovou adresu Vám budou v nejbližších dnech zaslány přihlašovací údaje. Rodiče, kteří mají sourozence v základní škole, mají již nyní přístup do Edookitu, ve kterém se zobrazí všechny jejich děti.

Po obdržení přihlašovacích údajů se můžete přihlásit na https://zsuhercice.edookit.net/  nebo kliknutím na odkaz umístěný na webových stránkách školy v záložce Edookit.  Heslo pro prvotní přihlášení, které obdržíte, si můžete změnit v nastavení portálu. Pracovat se systémem mohou zájemci také prostřednictvím mobilní aplikace EDOOKIT, kterou si můžete stáhnout a nainstalovat jak pro OS Android (Google Play) tak i pro iOS (AppStore). ID naší školy je zsuhercice. Pro pohodlnější přihlašování si můžete přidat spouštěcí ikonu programu na plochu Vašeho zařízení.

Na webových stránkách školy je záložka Edookit. V ní naleznete návod pro tzv. rodičovský portál. Upozorňujeme, že většina z toho se týká žáků a rodičů základní školy, přesto si toto prostudujte, lépe se v systému zorientujete. Pro Vás bude nyní důležitá část komunikační (vnitřní komunikační typ mailu), hlavní panel a důležitá část DOCHÁZKA – omlouvání docházky, která bude první částí, kterou začneme všichni používat. Pro rozkoukání se v systému bude dán časový prostor (měsíc březen), ve kterém můžete ještě paralelně omlouvat děti prostřednictvím telefonů. Nejpozději od 1. dubna 2022 bude primárním komunikačním kanálem tento školní informační systém.

V zájmu rodičů je chránit si své přístupové údaje, jelikož i omlouvání absencí a sdělování informací bude probíhat přes EDOOKIT a pokud omluvenka, příp. zpráva o přečtení informace přijde z profilu rodiče, budeme ji považovat za platnou.

Je také třeba upozornit, že jsme na začátku a všichni, tedy jak učitelé mateřské školy, tak rodiče. Všichni se budeme se systémem EDOOKIT teprve učit pracovat, poznávat jeho možnosti a výhody. Jsme přesvědčeni, že využívání tohoto systému přispěje k snazší komunikaci mezi mateřskou školou a rodiči. Omlouvat dítě ve školce časem zvládnete pár kliknutími v telefonu a nebude nutné volat na pevnou linku a zpětně omlouvat v deníčku předškoláka. Určitě v tomto systému brzy uvidíte výhody.

V plánu máme také spustit části Edookitu, která se týká školní jídelny pro objednávání i odhlašování jídel. V současné době ještě systém společnost Edookit upravuje, protože objednávky jídel pro rodiče, kteří mají dítě v MŠ i ZŠ má jisté rezervy. Máme přislíbeno, že se na tom pracuje.

Prozatím je stále nutné zavolat do jídelny či paní vedoucí ŠJ, napsat sms (730516037).