Zápis do mateřské školy pro školní rok 2022-2023

Termín zápisu je stanoven na 11. května 2022.

Nejpozději tento den je nutné podat žádost o přijetí. Později doručené žádosti budou vyřízeny s ohledem na zbývající kapacitu mateřské školy.

K zápisu doručte do školy tyto dokumenty:

- Žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání (podepsaný oběma zákonnými zástupci),
- vyplněný a lékařem potvrzený Evidenční list,
- kopii rodného listu dítěte - ke kontrole osobních údajů dítěte (kopii lze pořídit na místě),
- pokud bylo dítě vyšetřeno ve školském poradenském zařízení či jiném podobném zařízení, vyžadujeme doporučení, případně jeho kopii,
- tiskopis – kontaktní údaje,
- případné alergie, diety či jiná zdrav. omezení je třeba doložit doporučením od lékaře (opět stačí kopie).

Při osobním podání zákonný zástupce dále předloží občanský průkaz – pro kontrolu trvalého bydliště, při elektronickém podání bude trvalé bydliště ověřováno dodatečně.

Kde získáte potřebné tiskopisy?

- Hypertextovým odkazem v názvu dokumentu (ctrl + kliknutí na název)
- stažením z webových stánkách školy www.zsuhercice.cz - mateřská- pro rodiče-tiskopisy a dokumenty ke stažení
- v případě, že nemáte možnost si je vytisknout, můžete si je vyzvednout v kanceláři základní školy po předchozí domluvě na tel. 519418112, 730898680.

Náležitosti je nutné doručit do školy jedním z následujících způsobů:

- do datové schránky školy (rzmmimd), od 1. do 11. 5.  2022
- e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem, od 1. do 11. 5. 2022
- doporučenou poštou s termínem doručení od 1. do 11. 5.2022
- osobním podáním dne 11. dubna 2022 od 14.00 do 16.00 hodin v kanceláři mateřské školy

Pokud v uvedený den pro osobní podání se ze závažných důvodů nebudete moci dostavit, kontaktujte ředitelku školy pro individuální domluvu. (Závažným důvodem je nemoc, karanténa…, apod.)

Odevzdání výše uvedených dokumentů postačí k tomu, aby byl ze strany školy zahájen v den zápisu právní akt (správní řízení) v záležitosti přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání.

K zápisu není nutné brát s sebou děti.
K vyřízení formalit stačí, aby se dostavil pouze jeden zákonný zástupce dítěte se všemi výše uvedenými náležitostmi.

Všechny podané žádosti o přijetí budou posuzovány podle kritérií zápisu. Nezáleží na čase odevzdání! Kritéria nalznete v  příloze.

V případě, že chcete minimalizovat dobu potřebnou pro osobní zápis, je možné zaslat ofocenou/oskenovanou žádost o přijetí do mailu reditelna@zsuhercice.cz ještě před termínem zápisu a na základě zaslaných údajů bude administrativní část již připravena a zkrácena na minimum. Originál žádosti a další dokumenty pak zákonný zástupce předá při zápisu.