Otevření základní a mateřské školy

Vážení rodiče,

na základě rozhodnutí vlády dochází od pondělí 12. dubna 2021 k částečnému otevření základních škol pro žáky 1. stupně, přípravných tříd a mateřských škol.

V základní škole se dle platných nařízení od 12. 4. vrací k prezenční výuce všechny ročníky bez rotace. Patříme do kategorie malotřídní škola. Pro žáky platí nadále povinnost nošení ochrany úst a nosu ve formě chirurgické roušky.

V mateřské škole se k předškolnímu vzdělávání vrací pouze předškolní děti. Děti mateřské školy budou mít připravenou roušku pro vycházky po obci, při pobytu v mateřské škole ji mít nemusí.

Školní družina bude v provozu pouze pro nejmenší žáky školy, tj. pro žáky 1. a 2. třídy.

Testování předškolních dětí a žáků základní školy bude probíhat 2x týdně (pondělí, čtvrtek) formou antigenních samotestů z okraje nosu.

Bližší informace budou zveřejněny na webových stránkách a zaslány prostřednictvím školního informačního systému Edookit  (pro ZŠ) a E-třída (pro MŠ).Organizační pokyny a směrnice se teprve připravují.

Děkuji za pochopení,  společně s Vámi se budu těšit na postupné zlepšování situace a obnovování běžného provozu škol.

Mgr. Marcela Klatovská